Forum www.bstok.fora.pl Strona Główna

PYTANIA: Referendum w sprawie odwołania TUR=TUSK=olaskiego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.bstok.fora.pl Strona Główna -> Białystok: Referendum w sprawie odwołania TUR=TUSK=olaskiego za wyborcze oszustwa, skompromitowane Logo, POdwyżki, zadłużenie, absurdalne inwestycje?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 171
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:56, 08 Sie 2009    Temat postu: PYTANIA: Referendum w sprawie odwołania TUR=TUSK=olaskiego

Białystok: Referendum w sprawie odwołania TUR=TUSK=olaskiego za wyborcze oszustwa, skompromitowane Logo, POdwyżki, zadłużenie, absurdalne inwestycje sprzeczne z prawem

0.08.2009 r. odbyło się pierwsze spotkanie grupy inicjatywnej w sprawie referendum dotyczącego lokalnych problemów miasta Białegostoku:

Proponowane pytania:

1.Czy jesteś za obniżeniem miejskiej podwyżki ceny wody z 14 procent do 7 procent ? (pytanie zaproponowane przez [link widoczny dla zalogowanych])
2.Czy jesteś za obniżeniem czynszów w blokach komunalnych z podwyżki 161 procent do poziomu inflacji czyli 4 –6 procent ? (pytanie zaproponowane przez [link widoczny dla zalogowanych])
3.Czy jesteś za oddaniem Placu Inwalidów Wojennych dla mieszkańców Białegostoku pod miejski bazar? (pytanie zaproponowane przez [link widoczny dla zalogowanych])
4.Czy jesteś za budową spalarni śmieci w granicach administracyjnych miasta Białegostoku? (pytanie zaproponowane przez [link widoczny dla zalogowanych] i Federację Zielonych [link widoczny dla zalogowanych])
5.Czy jesteś za oddaniem w użytkowanie wieczyste ogródków działkowych mieszkańcom Białegostoku z prawem wykupu? (pytanie zaproponowane przez [link widoczny dla zalogowanych])
6.Czy jesteś za zlikwidowaniem trzech dyrekcji autobusów miejskich i utworzeniem jednej? (pytanie zaproponowane przez [link widoczny dla zalogowanych])
7. Czy jesteś za likwidacją straży miejskiej w Białymstoku i w zamian większe dofinansowanie Policji? (pytanie zaproponowane przez Unię Polityki Realnej w Białymstoku)
8. Czy jesteś za rezygnacją ze skompromitowanego loga „Wschodzący Białystok” i zastąpienie go innym wybranym w konkursie przez mieszkańców? (pytanie zaproponowane przez Federację Zielonych [link widoczny dla zalogowanych])
9. Czy jesteś za odwołaniem Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego i pociągnięciem go i Platformy Obywatelskiej do odpowiedzialności za oszustwa wyborcze, zadłużenie miasta, inwestycje sprzeczne z prawem i prowadzone wbrew konsultacjom społecznym - np.
- spalarnia śmieci w graniach administracyjnych miasta Białegostoku
- likwidacja bazaru na ul. Jurowieckiej
- wycięcie ok. 3000 drzew na terenie miasta
- zasuszenie lip na ul. Lipowej
- przekazywanie miejskiej ziemi ze stratą finansową miasta pod np. Kampus Uniwersytetu, Galerię Jagielloni
- podwyżki i przepełnienie wysypiska śmieci z powodu braku skutecznej segregacji odpadów
- brak wykonywania dróg rowerowych przy remontach, modernizacji, przebudowie i budowie wielu ulic miejskich ul. Sienkiewicza, Wasilkowskiej, Częstochowskiej, Antoniukowskiej, Legionowej, Rynek Kościuszki, Mickiewicza itd.
- brak wyprowadzenia ruchu tranzytowego tirów poza Białystok przy projekcie przebudowy ul. Andersa, Maczka, 27 Lipca
- zakupy autobusów miejskich bez klimatyzacji i nie na ekologiczny i tańszy napęd gazowy CNG
- brak „zielonej fali” w sterowaniu drogową sygnalizacja świetlną powodujący korki, wypadki, zwiększenie hałasu, emisji zanieczyszczeń, większe zużycie paliwa?

Czekamy na inne propozycje pytań, poprawki, uwagi itp.

Zapraszamy także do dyskusji na ten temat bez cenzury na http://www.bstok.fora.pl

Planujemy organizacje dalszych spotkań w coraz szerszym gronie zainteresowanych osób oraz obrady „okrągłego stołu” dotyczącego lokalnych problemów miasta Białegostoku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 171
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:12, 08 Sie 2009    Temat postu:

JAK STWIERDZIL TUR=TUSK=OLASKI SPALGIATOWANE "GEJHOMOLOGO MU SIE PO=doba I DZIWI SIE LUDZIOM KTÓRZY JE WYŚMIEWAJĄ"!

Kononowicz był przynajmniej zabawny, TUR=TUSK=OLASKI jest żałosny

PODLASIE PROMUJE ŻUBR, BIAŁYSTOK ESPERANTO, WSZYSTKIE INNE "PO=MYSLY" SA SMIESZNE BLUES, SLEDZIE, STADIONY, OPERY, SŁONECZKA, LOTNISKA ITP. SA JUZ WYKORZYSTYWANE GDZIE INDZIEJ OD DAWNA SA BARDZIEJ CHARAKTERYSTYCZNE DLA INNYCH MIAST I REGIONÓW ITP.

ESKADRA POWINNA ODDAĆ PONAD 300 000 ZŁ ZA LOGO KTORE TRAFILO DO KOSZA ZAPLACIC WIELOMILIONOWE ODSZKODOWANIE, ZOSTAC WYKLUCZONA Z PRZETARGÓW Z POWODU NADUZYCIA ZAUFANIA I ZBANKRUTOWAC A TUR=TUSK-OLASKI ZAMIAST NAGRODY DLA SAMEGO SIEBIE I NOWEGO SAMOCHODU ZA NASZE PO=DATKI PO=WINIEN PO=DDAC SIE DO DYMISJI

KOLEJNY "SUKCES" TUR=TUSK=OLASKIEGO PO ROZKOPANYM PLACU PO BAZARZE NA JUROWIECKIEJ:)

TUR=TUSK=OLASKI DO TEJ PO=RY:
- SKOMPROMITOWAŁ BIAŁYSTOK I SIEBIE GEJHOMOLOGO (W)SCHODZACY BI=AŁYSTOK
- ROZKOPAŁ PLAC PO BAZARZE NA JUROWIECKIEJ
- ZORGANIZOWĄŁ PRZEKRETY Z MIEJSKA ZIEMIA DLA JAGIELLONI ZDEGRADOWANEJ ZA KORUPCJE I PROMUJACA ALKOHOLIZM I CHULIGANSTWO I UNIWERSYTETU KTÓREGO WCIĄŻ JEST PRACOWNIKIEM
- CO DOPROWADZIŁO MIASTO NA SKRAJ BANKRUCTWA
- ZAMIAST SIEDZIEC ZA TO W WIEZIENIU PRZYZNAJE SOBIE NAGRODY I PLANUJE ZAKUPY SAMOCHODÓW.
PO=RA SIĘ OBUDZIC I GO WYMIENIC

POra rozliczyć np. "osiągnięcia" Tadeusza Tur=Tusk=olaskiego: Tur=Tusk=olaski jest „naprawdę dumny” z zadłużenia miasta 200 mln:) PO=gratulować złodziejskiej bezczelności i bezsensownego rozkradania pieniędzy PO=datnika:(?

PO=propaganda sukcesu PO=d nazwą „(w)SCHODZĄCY BIAŁYSTOK” (medialna PO=prostytucja gazet radia tv które dostały kasę za reklamowanie tych oszustw i kłamstw) nic tu nie PO=może bo PO wpadkach z likwidacja bazaru na Jurowieckiej, rozko=PO=anym pustym placem stratami z PO=wodu braku opłat od kupców od roku, zamian centrum miasta w melinę z wycięciem skweru zieleni przy Ratuszu by rodzina Kudryckiej z PO mogła sprzedawać piwo w lokalu PO Desie, braku lotniska (przeszkadzałoby w budowie Kampusu Uniwersytetu którego jednocześnie prezydent Białegostoku Tur=Tusk=olaski jest pracownikiem dlatego miasto straciło ok. 40 mln zł na bezprzetargowej próbie przekazania ziemi)

1. NAJWIEKSZA AFERA BIALEGOSTOKU? TEREN przy ul. Ciołkowskiego WARTY 44 MLN PREZYDENT MIASTA TUR=SKOLASKI SPRZEDAŁ UNIWERSYTETOWI KTOREGO JEDNOCZESNIE JEST PRACOWNIKIEM/WYKŁADOWCĄ pod Kampus ZA 2 MLN, CZYLI MIASTO STRACIŁO NA TYM 40 MLN ZŁ ? Jednocześnie zlokalizowanie Kampusu przekreśla możliwość rozbudowy w sąsiedztwie lotniska (hałas itp.) ? Zgodnie z obietnicami premiera Tuska moglibyśmy za to nakarmić 800 tys. głodnych dzieci albo np. zagospodarować kąpielisko na Dojlidach na co podobno "brak pieniędzy" ?

2. LIKWIDACJA BAZARU PRZY JUROWIECKIEJ / SIENKIEWICZA ? eksmitowano legalne polskie firmy z estetycznych pawilonów by zlikwidować konkurencje dla nielegalnego handlu na bazarze Jagielloni w tym papierosami alkoholem z przemytu w błocie i śmieciach. Miasto co miesiąc traci pieniądze które mogłyby wpływać z opłat od kupców (ok. 100 tys. zł). Wbrew zapowiedziom Galeria Jagiellonia nie jest zainteresowana kupnem tej ziemi, bo dostała tereny Jagielloni za darmo ? Do tego pomysł bezprzetargowego przekazania tego terenu Kompanii Piwowarskiej pod sprzedaż piwa ?

3. Pieniądze na Jagiellonię (spłata obietnic wyborczych np. bezprzetargowe przekazanie ziemi PO likwidacji bazaru na ul. Jurowieckiej ze stratą dla miasta ok. 60-100 mln zł?) i promocja Białegostoku (prowadzona przez zamiejscową firmę Eskadra - prowadzącej też wcześniej kampanię wyborczą PO) poprzez chuligaństwo korupcję, rasizm. Projekt stadionu wbrew woli kibiców, który w przeciwieństwie do np. Stadionu Narodowego w Warszawie nie będzie wielofunkcyjny (brak ruchomego dachu, przykrywanej murawy czyli brak możliwości organizacji całorocznych koncertów spotkań targów wystaw itp.) czyli będzie powodować gigantyczne straty ?

4. Zamiana centrum miasta w piwną melinę by zlikwidować handel konkurencyjny dla hipermarketów? Wycinka drzew, skweru zieleni przy Ratuszu zasuszenie Lip na Lipowej wszystkie lokale w centrum przerabiane na piwiarnie (np. Desa = piwiarnia rodziny Kudryckiej z PO Dom Handlowy Nowy, plac na Jurowieckiej) czy ktoś tu pracuje na rzecz producentów piwa? Z tego ma słynąć centrum Białegostoku - z pijaństwa ?

5. Turystyczne wyjazdy przy rzekomym braku czasu na spotkania z mieszkańcami miasta w sprawie skarg na prace Urzędu Miasta, bajki o egzotycznych inwestycjach powstałe podczas suto zakrapianych bankietów ?

6. PO=dwyżki cen śmieci (z powodu braku segregacji odpadów wymaganej przez UE na skutek czego śmieci zamiast odbierać za darmo miasto zbiera z dzikich wysypisk) ? Białystok wciąż nie wprowadził wymaganej przez Unię Europejską segregacji śmieci, która zamiast ciągłych podwyżek i zatkanego wysypiska umożliwia odbiór odpadów od mieszkańców za darmo lub symboliczne opłaty, za to zamiast segregacji odpadów planuje spalarnie śmieci, najdroższą metodę utylizacji odpadów która nie sprawdziła się np. w Warszawie - śmieci z Warszawy zamiast do zbyt drogiej warszawskiej spalarni trafiają do segregacji i recyklingu w Mławie, do tego spalanie nieposegregowanych śmieci po 2013 roku jako szkodliwe dla zdrowia (np. rakotwórcze dioksyny) będzie zakazane i spowoduje dotkliwe kary Unii Europejskiej? [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]


7. PO=dwyzki cen biletów komunikacji miejskiej zamiast np. przestawienie ich na 2 x tańszy od ropy ekologiczny gaz wzorem innych polskich miast, zakupy nowych przesadnie luksusowych samochodów służbowych (SKODA SUPERB)

8. Kontynuacja wszystkich błędów i nierozliczenie afer PO=przedniego prezydenta Białegostoku Ryszarda Tura, osoby także związanej z PO, np. pozostawienie pracowników Urzędu Miasta odpowiedzialnych za skandaliczne remonty dróg zakorkowujące miasto czy zatopienie nowego tunelu przez deszcz z zarzutami prokuratury w sprawie afery śmieciowej w Hryniewiczach (Ostrowski) ? Czy jedyne zmiany w Urzędzie Miasta to zmiana nazw z „Wydziałów” na „Departamenty” co spowodowało tylko koszty wymiany tabliczek , pieczątek itp. ? Fałszywe obietnice wyborcze ?

9. Brak dróg rowerowych przy przebudowie ul. Sienkiewicza, Wasilkowskiej, Częstochowskiej, Antoniukowskiej, Legionowej, Rynek Kościuszki Mickiewicza itd. chociaż jest na nie miejsce i dobra okazja na ich wykonanie. Czy rowerzyści mają dalej ginąć pod kołami samochodów lub potrącać pieszych na chodnikach/deptaku bo Urząd Miasta nie potrafi od wielu lat poradzić sobie z tak prostymi sprawami które nie sprawiają kłopotu władzom innych miast jak drogi rowerowe czy np. rozstawienie przenośnych toalet toi- toi? [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]
z sieci dróg rowerowych korzystaliby też niepełnosprawni na wózkach matki z dziećmi itp.

10. Brak Zielonej fali korki zakorkowujące miasto np. hipermarkety powinny płacić za przebudowe okolicznych dróg (przy których nie może „zabraknąć” dróg rowerowych =było wiadomo od PO=czątku że hipermarkety w mieście to większy ruch który zatka korkami miasto np. na rondzie przy Pałacu Branickich/Hotelu Gołębiewski wciąż nie ma świateł i już wcześniej były korki a będzie tylko gorzej to przez brak "zielonej fali" = kierowcy jechaliby przepisowe 50 km/h nie stojąc co chwile na światłach płynnie bezpiecznie bez przekraczania szybkości a piesi przechodziliby po przejściach nie blokując ruchu i nie wchodząc gwałtownie pod rozpędzone samochody Uchwała Polityka Transportowa Miasta Białegostoku zakładała modernizacje istniejących dróg ich i odkorkowanie poprzez np. sterowanie ruchem „zielona falę” itp. zamiast bezsensownej, dłuższej i droższej budowy nowych (nieskuteczne długoletnie wywłaszczenia – brak poszanowania własności prywatnej poprzez różnego rodzaju „spec-ustawy” sprzeczne z prawem powoduje potem konieczność wypłaty odszkodowań i paraliż inwestycyjny). "Zielona fala" umożliwia sprzęgniecie skrzyżowań w ciągi skracające czas przejazdu przez centrum nawet o 10-15 minut [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]
np. na ciągach wschód -zachód i północ -południe (Al. Jana Pawła II, Piłsudskiego, Supraśl/Wasilków – ul. Sienkiewicza – ul. Wiejska – ul. Kawaleryjska – Kleosin itp.) jest wiele udanych przykładów w innych miastach - za te rozwiązania powinny płacić np. hipermarkety powodujące zwiększenie ruchu samochodów i PO=tencjalne korki.

Czy na te pytania nie powinny odpowiedzieć Prokuratura, CBS ABW, CBA? Do=PO=ki ministrem sprawiedliwości rządzi PO bandyci przy władzy PO=zostaną bezkarni?

ZMIENIĆ BIAŁYSTOK I PODLASIE ! DOŚĆ ZAŚCIANKOWOŚCI ! WSZYSTKO NA OPAK , POLSKA, BIAŁYSTOK I PODLASIE ZAŚCIANKIEM EUROPY, MIASTO I REGION, KTÓRY JEDNOCZEŚNIE NIE WYKORZYSTUJE WALORÓW TURYSTYCZNYCH, ŚRODOWISKOWYCH I PRZYRODNICZYCH JEST ZACOFANY I ZAŚCIANKOWY - URZĄDZANIE DEPTAKA ZAMIAST OD USTAWIENIA ŁAWEK ZACZYNA SIĘ OD ZASUSZENIA LIP I WYCIĘCIA SKWERU ZIELENI, "ZAPOMINA SIĘ" O DROGACH ROWEROWYCH PRZY PRZEBUDOWIE DRÓG, PROJEKTUJE PROWIZORYCZNE LOTNISKO KOSZTEM UPADAJĄCEJ KOLEI I DZIURAWYCH DRÓG, WYDAJE PIENIĄDZE NA NONSENSOWNE POMYSŁY OSÓB ZWIĄZANYCH Z POLITYKĄ - nielegalna budowa "Opery", która zlikwidowała Amfiteatr, plany lotniska na Krywlanach służącego wyłącznie dla bezpłatnych lotów samolotów urzędników, posłów, senatorów, eurodeputowanych, PO: 12 lat braku obwodnicy Augustowa (eurodeputowana, burmistrz z PO) i wstrzymanie pieniędzy z Unii Europejskiej na modernizację podlaskich dróg, To nie ekolodzy blokują program Tiry na Tory [link widoczny dla zalogowanych] który za cenę obwodnicy tylko jednej miejscowości rozwiązałby problem hałasu, wypadków zniszczonych dróg w całej Polsce, to dopiero na skutek nacisku ekologów ogranicza się prędkości, tworzy bezpieczne przejścia dla pieszych itp. rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa, ochronie zdrowia, życia iśrodowiska - .polityka "proinwestycyjna" to kradzież publicznych pieniędzy. Absurdalne inwestycje z zawyżonymi kosztami (ok. 10% to koszt łapówek) powodują podniesienie podatków (w Polsce wysokość podatków to nawet 50-70%, np. w Anglii tylko 11%), zadłużają budżet i hamują rozwój gospodarczy. Rozdawnictwo miejskiej ziemi i pieniędzy - Jagiellonii, pod Campus (Uniwersytet - pracodawca Prezydenta z PO), nielegalna likwidacja bazaru, podwyżki cen śmieci spowodowane aferami i brakiem segregacji odpadów, bezmyślna wycinka drzew dla zysku. PO=ra wyciąć Tur=Tusk=olaskiego i zastąpić go młodszym PO=dobnie jak z drzewami?

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] propozycja referendum w Białymstoku - mieszkańcy Białegostoku mają szansę powiedzieć, w jakim mieście i regionie chcieliby żyć i mieszkać - ZMIENIĆ BIAŁYSTOK I PODLASIE ! DOŚĆ ZAŚCIANKOWOŚCI !

[link widoczny dla zalogowanych] -o białostockim deptaku, historia, plany, koncepcje, projekty, wydarzenia, promocje
[link widoczny dla zalogowanych] -dlaczego Białystok (300 tys. mieszkańców) od 10 lat miał tylko 1 monopolistyczny hipermarket, a w ciągu 2 miesięcy przed wyborami władze wydały pozwolenia na budowę ...4 innych, z rażącym naruszeniem prawa !?

[link widoczny dla zalogowanych] - prawda o ekoharaczach, czyli komu "przeszkadzają" "zieloni"

ZAPASZAM NA http://www.bstok.fora.pl [link widoczny dla zalogowanych]
Forum Białystok Bez Cenzury. Zasada: będą usuwanie tylko wyzwiska i wulgaryzmy (co stanowi często 80% zawartości innych forów „dyskusyjnych”) a nie niewygodne dla „moderatorów” = cenzorów wpisy i poglądy = rzetelna, kulturalna dyskusja.

Szczególnie denerwujace sa dla mediów informacje ujawniajace prawde o tym jak na zlecenie wykupujacych w nich reklamy media klamia i manipulują

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]


[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]


A Ile np. media dostaly za reklamy (w)schodzacego Bialegostoku:)?

TV RADIO wybiórcza, współczesna i PO=ranny przez cenzurę straciły wiarygodność i tak
naprawdę nikt nie czyta ich forów dyskusyjnych poza samymi dziennikarzami:)

media tak wymuszaja zlecenia najpierw kogos PO=mowia i obsmaruja by PO=winni PO=wykupywac płatne reklamy za kilkadziestat milionów złotcyh we wspolczesnej PO ronnym itp

specjalnie przyjmuje sie półanalfabetów i ludzi bez wykształcenia dziennikarskiego bo:

1. mozna im placic grosze
2. nie znają zasad etyki dziennikarskiej jak np. rzetelność, prawo do wypowiedzi drugieJ strony, obiektywizm, obowiazek PUBLIKACJI SPROSTOWANIA (nigdy nie publikuja sprostowan) Sa dyspozycyjni bez wahania napiszą każdy paszkil/ kłamstwa =media tak wymuszaja pieniądze najpierw kogos PO=mowia i obsmaruja by PO=winni PO=wykupywac płatne reklamy za kilkadziestat milionów złotych - wtedy kłamstwa i pomowienia ustaja
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Adrian1990
Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon 13:37, 31 Maj 2010    Temat postu:

Ale heca!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 171
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:56, 10 Sty 2011    Temat postu:

SENSACJA! WSTYD! Wybory TUR=TUSK=OLASKIEGO ZOSTANĄ UNIEWAZNIONE! PO Partia Oszustów zdelegalizowana! Nielegalne hipermarkety,ulice rozlatujące się PO 3 latach gwarancji,rekordowe zadłużenie, POdwyżki,korki,splagiatowane gejhomologo,afery,przekręty,autobusy bez klimatyzacji,stadion bez zadaszenia,melina zamiast centrum miasta,POrażki,katastrofy

64 909 oszukanych białostoczan którzy zagłosowali na Tur=Tusk=olaskiego to zaledwie 20% mieszkańców miasta (32,45% uprawnionych do głosowania) czyli TurTuskolaski ma nie „68% POparcia”, ale 70 % mieszkańców Białegostoku nie POpiera TurTuskOlaskiego! Stalin miał 99% POparcia choć był mordercą oszustem i złodziejem PO ma najgorsze cechy PZPR: PrOpaganda arogancja ukrywanie afer kolesiostwo POwrócili nawet do budowy el.atomowej w Żarnowcu! (POdczas gdy Niemcy zamkną wszystkie el. atomowe do 2020 r.)

Kampania Tur=Tusk=olaskiego z nielegalnymi banerami zaczyna mi przypominać stalinizm (kult jednostki+ cenzura krytyki) kiedy widzę zakłamana mordę tego oszusta na ogromnych portretach! [link widoczny dla zalogowanych] Sprawa skończy się ukaraniem i odszkodowaniem od Prezydenta i jego Straży Wiejskiej za przekroczenie uprawnień, bezprawne zatrzymanie i fałszywe oskarżenie.

Tur+Tusk+olaski mnie jako wyborcę oszukał. PO=biecywał zmiany , a wszystkie zaściankowe inwestycje jak przebudowa okolic Ratusza, modernizacje ulic czy hipermarkety zaczęto już za Tura Tur+Tusk+olaski nienawidzi ludzi unikając ich, kupując autobusy bez klimatyzacji

Tur+Tusk+olaski =rekordowe korki +drogi mają tylko 3 lata gwarancji by w następnej kadencji znowu je remontować by urzędnicy i budowlańcy wciąż zarabiali na POzawyżanych kosztach budowy i remontów jest nawet PO=lska specjalnosc: sposób kładzenia asfaltu przy wilgoci/przymrozkach by szybko te dziury PO=wstawały [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 171
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:56, 10 Sty 2011    Temat postu:

Apel do zaściankowego Tur=Tusk=olaskiego by sam POdał się do dymisji bo nas oszukał! POwinien siedzieć nie kandydować! POra naprawdę obudzić BI-ałystok i POzbyć się zaściankowego Tur+Tusk+olaskiego! To rekordowe zadłużenie i żenujący wstyd =skandal ze splagiatowanym ukradzionym gejhomologo wSCHODZĄCY BI=ałystok Sad POrażka na całą POlskęSad

Tur+Tusk+olaski =kradzież POmysłu deptaka i za mało tlenu (wycięte drzewa, zasuszone lipy na ul. Lipowej) i smród od piwa w wymarłym centrum miasta zamienionym w melinę? POpseudoekologiczny skandal na otwarciu "placu miejskiego" zdjęcia przyrody zamiast wyciętych drzew [link widoczny dla zalogowanych] Na pocztówce z zaproszeniem na otwarcie „placu miejskiego” wyraźnie widać zdjęcie np. [link widoczny dla zalogowanych] pokazujące, że przebudowa z usunięciem skweru zieleni odbyła się wbrew historycznemu kształtowi.

Tur+Tusk+olaski =POmysł rakotwórczej spalarni śmieci (+zatrucie ujęć wody dla miasta) zamiast segregacji odpadów wymaganej przez UE! =rak+ 600% +POdwyżki! [link widoczny dla zalogowanych] też nie będzie tak samo jak lotniska, obietnicy (obwodnicy) Augustowa itp. Itd.? spalar=NIE! ze względu na brak wymaganej w UE segregacji do pieca miałyby trafiać niePOsortowane śmieci (ewenement na skale światową!) zatruwając oparami metali ciężkich ujecie wody pitnej dla Białegostoku (choć spalarnia odpadów komunalnych nie ma prawa palić odpadów niebezpiecznych jak baterie leki świetlówki itp tak jak miejska sPÓłka Lech nie ma prawa ich składować na wysypisku), Niestety szkodliwy monoPOlista zarabia na jak największej ilości nieposortowanych śmieci stąd blokując konkurencję POwoduje POdwyżki
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 171
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 11:48, 23 Sty 2011    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Prezydent wydał przyjęcie w Pałacu Branickich (wideo)

Rocznica wizyty Jana Pawła II, nowe ulice i autobusy z klimatyzacją to plany Tadeusza Truskolaskiego na 2011 rok. Prezydent Białegostoku wydał noworoczne przyjęcie na kilkaset osób.

- Współpraca ponad podziałami w imię rozwoju Białegostoku to idea która przybiera coraz bardziej konkretny kształt - mówił Tadeusz Truskolaski na tradycyjnym przyjęciu noworocznym. Po raz kolejny Pałac Branickich zgromadził kilkaset osób. Lokalnych polityków, radnych, naukowców, urzędników, a nawet ludzi kultury.

Prezydent przypomniał, że budżet na 2011 rok znalazł uznanie 27 spośród 28 radnych.

- To zielone światło dla inwestycji, które są nadzwyczaj potrzebne - mówił prezydent. Wśród najważniejszych planów wymienił zmianę oblicza ulicy Lipowej.

- Będzie miejscem spotkań, spacerów i rekreacji a dopiero później ciągiem komunikacyjnym - opowiadał prezydent zgromadzonym oficjelom. Truskolaski nie zapomniał o kierowcach. Prezydent mówił o przebiciu ulicy Piastowskiej przez tory i doprowadzeniu tej nitki na Wygodę i dalej na Pietrasze.

- W ten sposób zamkniemy budowę obwodnicy Śródmieścia - podsumował. I dodał, że będzie budowana dalsza część trasy generalskiej, stadion i kupionych zostanie 70 nowych autobusów - tym razem wreszcie z klimatyzacją.

Truskolaski przypomniał, że w tym roku przypada jubileusz wizyty Jana Pawła II w Białymstoku, Prezydent uważa, że Białystok to najlepsze miejsce na powstanie Muzeum Sybiru i poprosił o pomoc w jego tworzeniu wszystkich białostoczan.

Nie obyło się tez bez chwalenia się pozyskiwanymi środkami i wynikami badań. Prezydent przypomniał, że w dwóch niezależnych rankingach Białystok okazał się najlepszym miastem do życia w Polsce.


Maleńka łyżeczka dziegciu

Białostoccy parlamentarzyści z Platformy Obywatelskiej, z minister Barbarą Kudrycką na czele, z kamiennymi twarzami wysłuchali gorzkich słów o traktowaniu miasta przez rząd.

- Białystok nie chce być wyspą do której trudno szybko i bezpiecznie dotrzeć. Nie możemy pozwolić sobie na czekanie, komunikacja z resztą kraju to nasze być albo nie być - odczytał prezydent. I dostał od całej sali brawa.

Później ponad 200 osób zajęło się konsumpcją wykwintnych dań i czymś, co protokół takich spotkań określa jako rozmowy kuluarowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 171
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:30, 14 Maj 2012    Temat postu: 15.05.2012r.(wtorek)godz.16.30 Komisja Rewizyjna RM Białegos

15.05.2012r.(wtorek)godz.16.30 Komisja Rewizyjna RM Białegostoku- oszustwa,przekręty,złodziejstwo,korupcja prezydenta Białegostoku T.Tur=Tusk=olaskiego ujawnione przez Stowarzyszenie Federacja Zielonych w Białymstoku

[link widoczny dla zalogowanych]

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Białegostoku odbędzie się 15 maja 2012 r. o godz. 16.30 w sali 10 Urzędu Miejskiego, ul. Słonimska 1.

W załączeniu porządek obrad Komisji
[link widoczny dla zalogowanych]

Koszty przyłączenia Zawad i Dojlid Górnych do Gminy Białystok
Kryteria dzierżawy powierzchni na budynkach Gminy Białystok
Rozpatrzenie pism Stowarzyszenia Federacja Zielonych w Białymstoku

Stowarzyszenie Federacja Zielonych w Białymstoku od 1996 r. działa na rzecz Białegostoku, poprawy jakości życia i zdrowia mieszkańców poprzez np. utworzenie deptaka na ul. Lipowej, rozwój sieci dróg rowerowych o znaczeniu komunikacyjnym a nie tylko rekreacyjnym w tym w centrum miasta w celu zmniejszenia liczby wypadków z udziałem rowerzystów, zamiana spalania węgla na rzecz biomasy w Elektrociepłowni Białystok (zmniejszenie ilości zanieczyszczeń), zagospodarowanie terenów zielonych (np. Galeria Biała).

Pisma Stowarzyszenia Federacja Zielonych w Białymstoku dotyczą

m.in. braku udzielania bezpłatnej informacji publicznej na wnioski Stowarzyszenia niezwłocznie lub w terminie do 14 dni oraz oszustw, naruszenia prawa, przekrętów, złodziejstwa i korupcji prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego którego autorytarny styl rządzenia, program i osiągnięcia przypominają nieudolną wersję propagandy sukcesu epoki Gierka realizowany 40 lat za późno (stadion+kilka dróg), a bezsensowne inwestycje doprowadzają do bankructwa miasto (np. spalarnia śmieci o wartości ponad 600 mln złotych przerzucona do spółki miejskiej Lech by nie przekroczyć progów zadłużenia miasta).

Inne przykłady to

Splagiatowane logo Wschodzący Białystok- przyjęte wbrew woli mieszkańców z powodu ostentacyjnego opuszczenia dyskusji podczas konsultacji społecznych przez prezydenta Białegostoku.

Wprowadzenie obowiązku logowania karty miejskiej - dlaczego prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski nie zrezygnuje ze służbowego auta opłacanego z naszych podatków i nie korzysta z komunikacji miejskiej by np. promować klikanie kartą miejską przy wsiadaniu i wysiadaniu oraz wysłuchać opinii pasażerów na ten temat? Podobnie jak sam korzystał w gabinecie z klimatyzacji odmawiając jej przez długi czas pasażerom miejskich autobusów co wydaje się być przejawem hipokryzji?
przeprowadzenia kontroli przez stowarzyszenie działalności Urzędu Miasta
Brak zakupu autobusów napędzanych ekologicznym gazem ziemnym CNG o 50% tańszy gaz ziemny CNG co spowodowało stratę w wysokości ok. 90 mln zł = 14 mln zł rocznie (autobusy na CNG spełniają także surowsze normy emisji zanieczyszczeń i hałasu niż zakupione rakotwórcze autobusy diesla)

Plan budowy spalarni śmieci zamiast ich recyklingu wymaganego przez UE co oznacza 600% POdwyżki, epidemię raka i zatrucie ujęcia wody pitnej dla miasta. Np. Olsztyn zrezygnował z budowy spalarni, podobnie jak Warszawa gdzie do spalarni trafia niewielki procent odpadów (w Białymstoku do spalarni miałoby trafiać 95% odpadów w tym w 50% odpady z okolicznych gmin, które byłyby spalane bez skutecznej segregacji).

Wstrzymana budową stadionu (opóźnienie co najmniej 12 miesięcy i strata 250 mln zł) bez całkowitego zadaszenia jak np. Stadion Narodowy w Warszawie zamiast hali widowiskowej - dlaczego miasto nie zrezygnuje z budowy hali widowiskowej na 5000 osób i w zamian nie wykona ruchomego zadaszenia stadionu co umożliwi stworzenie całorocznego miejsca na koncerty, wystawy, targi, spowoduje oszczędności, zmniejszy hałas oraz umożliwi racjonalniejsze wykorzystanie miejsc parkingowych?

Dlaczego prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski będąc jednocześnie pracownikiem Uniwersytetu w Białymstoku nie wyłączył wbrew prawu siebie i Urzędu Miasta w Białymstoku z wszystkich postępowań dotyczących Kampusu Uniwersytetu w Białymstoku np. zmiany/uchwalenia planu, wywłaszczeń itp.

Dlaczego przy przebudowie szeregu ulic jak np. ul. Sienkiewicza, Wasilkowskiej, Częstochowskiej, Antoniukowskiej, Legionowej, Rynek Kościuszki Mickiewicza itd. i innych budowach, modernizacjach, remontach ulic nie utworzono odcinków dróg rowerowych ze względów bezpieczeństwa, ekonomii i ochrony środowiska?

Dlaczego przy szeregu inwestycji w Białymstoku (np. hipermarkety, drogi) rażąco naruszano prawo poprzez np. brak wymaganych obwieszczeń w celu uniknięcia konsultacji społecznych, uwag i wniosków mieszkańców oraz zasady zwykłej logiki i zdrowego rozsądku (np. zamknięcie przejazdu kolejowego łączącego ul. Białostoczek ze Świętokrzyską wobec projektów budowy wiaduktu/tunelu pomiędzy ul. Sitarską i Świętokrzyską.

Czy prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski będąc jednocześnie pracownikiem Uniwersytetu w Białymstoku przekazując dotacje dla Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku nie narusza prawa ze względu na konieczność wyłączenia Urzędu Miasta w Białymstoku z tej sprawy?

Brak modernizacji najbardziej zakorkowanego skrzyżowania przy ul. Piłsudskiego, Branickiego (tzw. Rondo Lussy) gdzuie brakuje nawet sygnalizacji świetlnej. Te zaniedbania doprowadziły do śmierci młodej dziewczyny potrąconej w tym miejscu na przejściu dla pieszych. Pomimo tego wbrew logice promuje się budowę przejść podziemnych pod innym skrzyżowaniem (ul. Piłsudskiego i ul. Sienkiewicza) chociaż akurat przejścia podziemne ze względu na to że stanowią utrudnienie dla pieszych, rowerzystów, matek z dziećmi, osób niepełnosprawnych oraz zagrożenie epidemiologiczne, przestępczością, wandalizmem, zaśmiecaniem są zamykane w np. Warszawie czy Poznaniu, a także przykłady z Białegostoku wskazują że są to miejsca brudne niebezpieczne, zasikane pomimo np. monitoringu (np. ul. Popiełuszki, tunel Fieldorfa-Nila, ul. Dąbrowskiego).

Likwidacja bazaru na ul. Jurowieckiej (chociaż Galeria Jagielloni nie powstała do dziś) - eksmitowani kupcy co miesiąc płacili miastu 47 000 zł opłat, przez 4 lata miasto straciło na pustym placu na Jurowieckiej tylko z braku opłat od kupców już ponad 2 mln złotych. Skoro za Plac Inwalidów w przetargu zapłacono ponad 60 mln zł, Jagiellonia za 4 x większy plac obok powinna zapłacić co najmniej 4 x 60 mln zl = 240 mln zł czyli miasto straciło ponad 200 mln zł. Do tego zabudowa terenów zielonych i przewietrzających wzdłuż rzeki Białej jest sprzeczna z prawem, tym bardziej że obok znajdują się tereny nadającej się lepiej na budowę centrów handlowych i rewitalizację (zajezdnia PKS, KZK, róg ulic Sienkiewicza i Jurowieckiej).

Festiwal Pozytywne Wibracje: - zdaniem Stowarzyszenia wybór wykonawcy tego typu imprezy powinien odbyć się w drodze otwartego konkursu, przykładowo za kwotę 2 mln zł organizowany jest DARMOWY dla widzów (800 tys. osób) Przystanek Woodstock z prawdziwymi gwiazdami, np. Prodigy, transmisjami w TV, portalach internetowych a festiwal Pozytywne Wibracje to kiepska komercyjna biletowana imprezę dla 1000 osób (bilety od 45 do 500 zł).
Lepiej byłoby za te kwotę organizować codziennie koncerty przy Ratuszu w miesiącach np. maj-październik, lub dofinansować brakującą kwotą 150 000 zł festiwal Basowiszcza i zorganizować go w Białymstoku na terenach tzw. Węglówki
Białostocki Ośrodek Kultury powinien wystawić scenę przy Ratuszu i codziennie dawać możliwości koncertów lokalnych zespołów które chętnie pokażą się nawet za darmo!
Charakterystyczne, że dotychczas istniejące placówki kultury mają charakter zamknięty dla lokalnych inicjatywa twórców, zespołów, są nastawione na komercyjny zysk lub "profesjonalne: pozyskiwanie dotacji od lokalnych władz, posiadając horrendalne koszty utrzymania poprzez koszty utrzymywania lokali, wynagrodzenia z narzutami personelu (w tym niemerytorycznego jak stróże, sprzątaczki, administracja, księgowość). Np. Białostocki Ośrodek Kultury organizujący za 1 mln 200 tys. zł kilkudniowe obchody "Dni Miasta" z koncertem kilku tzw. "gwiazd" nie może poradzić sobie z wystawieniem sceny na pustym w wakacje miejskim deptaku na czas letnich wakacyjnych popołudni wiejących nudą i udostępnieniu sceny i nagłośnienia na darmowe koncerty lokalnych twórców i zespołów, wystawy, pokazy filmów, dyskusje, spotkania z ciekawymi ludźmi, debaty, degustacje, warsztaty, szkolenia, próby związane ze sztuka, muzyką, literaturą, teatrem by miasto w wakacje nie świeciło pustkami i by tacy lokalni twórcy/ zespoły mogły zaprezentować swoją twórczość. Dlaczego wbrew prawu uniemożliwiono udział przedstawiciela Stowarzyszenia w negocjacjach z organizatorem?

Odmowa patronatu i pomocy w organizacji zbiórki i koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2012 r. w Białymstoku - czy spowodowane było to faktem że organizatorzy ujawnili nieprawidłowości finansowe wobec Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2011 r. w podległym Urzędowi Miasta Białostockim Ośrodku Kultury?

Dlaczego podczas kolejnych imprez Sylwester Miejski organizowanych przez Urząd Miasta w Białymstoku i Białostocki Ośrodek Kultury naruszane są przepisy prawa dotyczące np. obecności alkoholu wśród uczestników i na terenie imprezy masowej, środków pirotechnicznych - kiedy i kto poniesie za to konsekwencje , kary i zwolnienia dyscyplinarne?

Kradzież przez straż miejską 2 przyczep rowerowych z informacjami o oszustwach prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego podczas wyborów [link widoczny dla zalogowanych]

Banery wyborcze prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego podczas wyborów umieszczane na terenie miasta z naruszeniem prawa po zaniżonych kosztach stanowiących formę łapówki.

Próba likwidacji Stowarzyszenia Federacja Zielonych na podstawie zfałszowanych dokumentów z zemsty za fakt ujawniania przekrętów prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 171
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 1:05, 08 Kwi 2013    Temat postu:

dla dobra Białegostoku Truskolaski sam POwinien odejść
najlepiej już przed aferą ze spalgiatowanym gejhomologo
POtem było już tylko gorzej: klikanie , sPOlarnia pieniędzy, stadion, likwidacja bazaru na Jurowieckiej, POdwyżki, zadłużenie, sprzedaż MPEC, "obwodnica" przez miasto, drogi rozlatujące się po gwarancji, afera z kampusem, odśnieżanie itp itd

Pytania których boi się Tur+Tusk+olaski?

Czy był pan badany psychiatryczne, bowiem zawiadomienie prokuratury o rzekomej próbie zamachu bombowego na pana na jedynie na podstawie donosu Krzysztofa Kononowicza - osoby uznanej za niepoczytalną świadczyć może o manii prześladowczej i paranoi? Czy obawia się pan, że mieszkańcy nienawidzą pana do tego stopnia że przygotowywaliby na pana zamach bombowy?

Czy w godzinach pracy w Urzędzie Miasta wykłada pan na uczelni, pracuje pan w innych miejscach? Czy wbrew prawu odmawiał pan informacji na ten temat z powodu, że karty pojazdu służbowego wynika że przejeżdża pan służbowym autem na nasz koszt ok. 150 km dziennie po mieście, co biorac pod uwagę prędkość maksymalną w mieście 50 km/h, korki, światła, postoje zajmować może nawet ok. 4 godzin? Czy to oznacza że zamiast 8 godzin pracuje pan tylko 4?

Dlaczego nie zrezygnuje Pan ze służbowego auta opłacanego z naszych podatków i nie korzysta Pan z komunikacji miejskiej by np. promować klikanie kartą miejską przy wsiadaniu i wysiadaniu oraz wysłuchać opinii pasażerów na ten temat http://www.youtube.com/watch?v=qlLsA1re0KM&feature=player_embedded
? Podobnie jak sam korzystał Pan w gabinecie z klimatyzacji odmawiając jej przez długi czas pasażerom miejskich autobusów co wydaje się być przejawem hipokryzji?

Pana autorytarny styl rządzenia, program i osiągnięcia przypominają nieudolną wersję propagandy sukcesu epoki Gierka realizowany 40 lat za późno, a bezsensowne inwestycje doprowadzają do bankructwa miasto (np. spalarnia śmieci o wartości ponad 600 mln złotych przerzucona do spółki miejskiej Lech by nie przekroczyć progów zadłużenia miasta). Dlaczego nie poda się pan do dymisji w związku z całym szeregiem kompromitujących błędów jak np. splagiatowane logo, likwidacja bazaru na ul. Jurowieckiej (chociaż Galeria Jagielloni nie powstała do dziś), czy wprowadzenie obowiązku logowania karty miejskiej?

Dlaczego Białystok nie zrezygnował jak np. Olsztyn z projektu budowy rakotwórczej spalarni śmieci na terenie miasta co jest ekonomicznym i ekologicznym absurdem? Unia Europejska wymaga recyklingu i odzysku surowców a nie ich spalania, a mokre odpady biodegradowlane które powinny być kompostowane nie nadają się do palenia i zamiast produkować prąd i ciepło spalarnia będzie je zużywać, co jak widać na przykładzie jedynej działającej w Polsce spalarni śmieci w Warszawie spowoduje ok. 600% podwyżki za śmieci, i skierowanie 80% śmieci do innych tańszych i bardziej ekologicznych zakładów jak np. budowana sortownia i kompostowania odpadów w Studziankach koło Wasilkowa.
92% gmin w Polsce wybrało metodę opłat za odpady za osobę, średnia cena to 7 zł od osoby za odpady posegregowane i 13 zł od osoby na odpady nieposegregowane
metodą obliczania podatku śmieciowego od m2 jest najprostsza w porównaniu do innych metod:
od gospodarstwa domowego (brak definicji gospodarstwa domowego, planowane zniesienia obowiązku meldunkowego)
od osoby (planowane zniesienie obowiązku meldunkowego)
od m3 zużytej wody (wymuszałaby zaniżanie zużycia wody),
ponieważ metoda opłaty od m2 przekłada się na poziom zamożności płatnika (im większa powierzchnia, tym większa wartość nieruchomości) oraz potencjalną liczbę osób produkujących odpady.
Istotny jest też czynnik POlityczny: chęć utrudnienia POrównań do innych miast w POlsce ukrycia faktu że zaproPOnowane w Białymstoku opłaty za śmieci są jednymi z najwyższych w POlsce: Olsztyn zrezygnował z budowy rakotwórczej spalarni śmieci co widać po proponowanych cenach za odbiór odpadów - mają jedne z najniższych w Polsce 9,80 zł (przy segregacji odpadów) i 14,41 zł (jeśli śmieci będą trafiały do jednego kubła) od osoby. Dla porównania w Białymstoku proponowano dotychczas ceny za odbiór odpadów na osobę: 24 z (przy segregacji odpadów) i 36 zł (jeśli śmieci będą trafiały do jednego kubła) od osoby - 250% więcej niż w Olsztynie! Wynika to z faktu że koszt zbiórki i zagospodarowania ok. 100 tys. ton śmieci rocznie oszacowano na 60 mln zł
Tymczasem realne koszty zbiórki i zagospodarowania ok. 100 tys. ton śmieci wynoszą o POłowę mniej: 100 tys ton śmieci x 150-300 zł/za tonę=30 mln zł! (w miejskiej sPOłce Lech to ok. 250 zł/tonę+ 50 zł za transport a w innych lepszych zakładach na terenie województwa podlaskiego które mają wyższy ok. 40% poziom recykling -odzysku surowców nie jak miejska sPOłka Lech - zaledwie 2-5% te koszty to ok. 150 zł/tonę+ 20 zł za transport).
Widać więc że faktycznie mieszkańcy Białegostoku POwinni płacić za śmieci o POłowe mniej niż to proPOnuje PO.

Dlaczego Białystok przy zakupie autobusów miejskich wbrew wnioskom Stowarzyszenia Federacja Zielonych w Białymstoku z 2004 i 2007 r nie zakupił ekonomicznych i ekologicznych autobusów na o 50% tańszy gaz ziemny CNG co spowodowało stratę w wysokości ok. 90 mln zł = 14 mln zł rocznie (autobusy na CNG spełniają także surowsze normy emisji zanieczyszczeń i hałasu niż zakupione rakotwórcze autobusy diesla)

Wielokrotnie zwracaliśmy się o modernizację najbardziej zakorkowanego skrzyżowania przy ul. Piłsudskiego, Branickiego (tzw. Rondo Lussy) gdzuie brakuje nawet sygnalizacji świetlnej. Czy czuje się Pan winny faktowi że Pańskie zaniedbania doprowadziły do śmierci młodej dziewczyny potrąconej w tym miejscu na przejściu dla pieszych? Pomimo tego wbrew logice promuje Pan budowę przejść podziemnych pod innym skrzyżowaniem (ul. Piłsudskiego i ul. Sienkiewicza) chociaż akurat przejścia podziemne ze względu na to że stanowią utrudnienie dla pieszych, rowerzystów, matek z dziećmi, osób niepełnosprawnych oraz zagrożenie epidemiologiczne, przestępczością, wandalizmem, zaśmiecaniem są zamykane w np. Warszawie czy Poznaniu, a także przykłady z Białegostoku wskazują że są to miejsca brudne niebezpieczne, zasikane pomimo np. monitoringu (np. ul. Popiełuszki, tunel Fieldorfa-Nila, ul. Dąbrowskiego).
Wniosek o wyłączanie świetlnej sygnalizacji drogowej w godz. 22-6 (powszechne w innych miastach) ponieważ powoduje nieuzasadnione zatrzymywanie samochodów, wzrost hałasu, zanieczyszczeń, ryzyka wypadków.
[link widoczny dla zalogowanych] najbardziej zakorkowane miasta w Polsce Białystok na 4 miejscu:( 1. Wrocław i Kraków, 2. Warszawa i Poznań, 3. Łódź i Szczecin,4. Białystok, 5. Gdańsk i Rzeszów. Kto by pomyślał, że stolica województwa podlaskiego ma problemy z korkami. Średnia prędkość w grudniu zeszłego roku wyniosła 37 km/h. Źródło korkowo.pl
[link widoczny dla zalogowanych] Nie ma czego bronić. Zresztą żadne argumenty nie obronią źle zorganizowanej komunikacji w Białymstoku. Jeśli na ulicy długości 1 km jest 20 przejść ze światłami, którymi sterują tylko piesi to nic dziwnego. Nie ma szans wjeżdżając na skrzyżowanie, gdzie właśnie zapaliło się zielone światło, że jadąc 50 przejedziesz na zielonym następne skrzyżowanie, o kolejnych nie wspomnę. Są ulice gdzie na długości trzystu metrów trzeba zatrzymać się z pięc razy. Na niektórych skrzyżowaniach są tak inteligentne swiatła, że zielone włącza sie na kilka sekund i bez żółtego zapala się ponownie czerwone . I na tych inteligentnych skrzyżowaniach w nocy jak nikt nie jedzie czeka się kilka minut na zielone. Po drugie stan większości ulic jest taki że szybciej jak 30 nie da się jechać bez szkody dla samochodu. No może niech już tak zostanie bo aż się boję jak wejdzie zintegrowany system zarządzania ruchem, to 1 miejsce w Polsce murowane. No cóż zuch chłopcy.

Dlaczego miasto nie zrezygnuje z budowy hali widowiskowej na 5000 osób i w zamian nie wykona ruchomego zadaszenia stadionu co umożliwi stworzenie całorocznego miejsca na koncerty, wystawy, targi, spowoduje oszczędności, zmniejszy hałas oraz umożliwi racjonalniejsze wykorzystanie miejsc parkingowych?

Białystok jest bodajże jedynym miastem wojewódzkim posiadającym tylko jeden środek komunikacji miejskiej. Tymczasem np. Niemczech nawet ok. 100 tysięczne miasta posiadają oprócz autobusów linie tramwajowe. Sposób budowy i remontów dróg w Białymstoku powoduje nieustanne korki, co więcej w każdym mieście na świecie rozbudowa dróg zamiast zmniejszenia korków powoduje ich wzrost, wydłużenie czasu dojazdu, większą emisje hałasu i zanieczyszczeń. Przykładowo po przebudowie ul. Mazowieckiej i Legionowej czy Zielonogórskiej i Wrocławskiej przejazd tego samego odcinka zajmuje ok. 5 minut dłużej niż przed "modernizacją" ze względu na sygnalizację drogową.
Tymczasem kosztem budowy 1-5 km drogi rocznie można uruchomić kursy szynobusu na trasie kolei miejskiej np.
– Białystok Stadion (Kleosin, Politechnika itp.)
– -Nowe Miasto- Zielone Wzgórza stacja przesiadkowa przy pętli autobusów 21, 23, 25
– -Zielone Wzgórza stacja przesiadkowa przy „nowym” tunelu
– Dworzec PKP Białystok Główny/PKS (centrum przesiadkowe)
– skrzyżowanie ul. Poleska/Sitarska/Częstochowska
– Wiadukt przy rondzie ul. Poleska/Jurowiecka
– Węglówka/ wiadukt przy ul. Sienkiewicza/Wasilkowska/ Towarowa
– Dworzec PKP Białystok Fabryczny -ul Towarowa
– Włościańska/ Piasta (Pieczurki)
– ul. Ciołkowskiego
– ul. Baranowicka/ Szosa Baranowicka (Zaścianki)
i/lub w kierunku osiedla Białostoczek i Wasilkowa
Dla mieszkańców peryferiów jak Kleosin, Starosielce, Zaścianki mogloby to skrócić czas dojazdu do centrum autobusami o ile miejskie szynobusy kursowałyby co 15 – 30 minut.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 171
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:32, 12 Cze 2013    Temat postu:

Wynik referendum w sprawie MPEC (frekwencja 26%) świadczy o POwiększającej się POrażce PO i że PIS/SLD nie jest w stanie samodzielnie przejąć władzy

Wystarczyłoby jak doradzałem dodatkowe pytanie na kontrowersyjny temat np. likwidację straży wiejskiej, splagiatowane logo, klikanie w autobusach, kolej miejską w Białymstoku, podwyżki cen śmieci przez planowaną rakotwórczą spalarnię czy darmową komunikację miejska by frekwencja przekroczyła wymagane 30%

Władze Białegostoku lekceważą głos mieszkańców w najważniejszych sprawach np.

POdwyżki cen za śmieci, plany budowy na terenie miasta rakotwórczej spalarni śmieci (dalsze POdwyżki opłat o 600%)

klikanie w autobusach=POdwyżki cen biletów,

splagiatowane gejhomologo,

likwidacja bazaru na Jurowieckiej,

odebranie prawa do zabierania głosu przez mieszkańców na sesjach rady miasta,

sesja rady Miasta dot. MPEC w sali tak małej by nie mogli w niej uczestniczyć zainteresowani widzowie i na która bali się przyjśc prezydent i wiceprezydenci

"obwodnica" przez miasto (zabraknie pieniędzy na jej coroczne remonty jak wiadukty zaczną się rozlatywać po 3 letniej gwarancji jak ten na ul. Dąbrowskiego),

afera z kampusem, brakiem odśnieżania itp itd

Narasta rekordowe zadłużenie miasta z POwodu nieudanych inwestycji np. deficytowy stadion który miał być gotowy na Euro 2012.

inne miasta jakoś lepiej wykorzystały szansę na środki z UE np. do Olsztyna (który zrezygnował ze spalarni śmieci i pieniędzy jak POliczył koszty jej eksploatacji=ropa wciąż drożeje) powrócą tramwaje gdy Białystok kupił rakotwórcze autobusy diesla zamiast na tańszy gaz CNG i zamęcza pasażerów klikaniem co ma stanowić chyba namiastkę metra:)?

Białystok jest bodajże jedynym miastem wojewódzkim posiadającym tylko jeden środek komunikacji miejskiej. Tymczasem np. Niemczech nawet ok. 100 tysięczne miasta posiadają oprócz autobusów linie tramwajowe czy miejską kolej!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 171
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:32, 12 Cze 2013    Temat postu:

dla dobra Białegostoku Truskolaski sam POwinien odejść
najlepiej już przed aferą ze spalgiatowanym gejhomologo
POtem było już tylko gorzej: klikanie , sPOlarnia pieniędzy, stadion, likwidacja bazaru na Jurowieckiej, POdwyżki, zadłużenie, sprzedaż MPEC, "obwodnica" przez miasto, drogi rozlatujące się po gwarancji, afera z kampusem, odśnieżanie itp itd

Pytania których boi się Tur+Tusk+olaski?

Czy był pan badany psychiatryczne, bowiem zawiadomienie prokuratury o rzekomej próbie zamachu bombowego na pana na jedynie na podstawie donosu Krzysztofa Kononowicza - osoby uznanej za niepoczytalną świadczyć może o manii prześladowczej i paranoi? Czy obawia się pan, że mieszkańcy nienawidzą pana do tego stopnia że przygotowywaliby na pana zamach bombowy?

Czy w godzinach pracy w Urzędzie Miasta wykłada pan na uczelni, pracuje pan w innych miejscach? Czy wbrew prawu odmawiał pan informacji na ten temat z powodu, że karty pojazdu służbowego wynika że przejeżdża pan służbowym autem na nasz koszt ok. 150 km dziennie po mieście, co biorac pod uwagę prędkość maksymalną w mieście 50 km/h, korki, światła, postoje zajmować może nawet ok. 4 godzin? Czy to oznacza że zamiast 8 godzin pracuje pan tylko 4?

Dlaczego nie zrezygnuje Pan ze służbowego auta opłacanego z naszych podatków i nie korzysta Pan z komunikacji miejskiej by np. promować klikanie kartą miejską przy wsiadaniu i wysiadaniu oraz wysłuchać opinii pasażerów na ten temat http://www.youtube.com/watch?v=qlLsA1re0KM&feature=player_embedded
? Podobnie jak sam korzystał Pan w gabinecie z klimatyzacji odmawiając jej przez długi czas pasażerom miejskich autobusów co wydaje się być przejawem hipokryzji?

Pana autorytarny styl rządzenia, program i osiągnięcia przypominają nieudolną wersję propagandy sukcesu epoki Gierka realizowany 40 lat za późno, a bezsensowne inwestycje doprowadzają do bankructwa miasto (np. spalarnia śmieci o wartości ponad 600 mln złotych przerzucona do spółki miejskiej Lech by nie przekroczyć progów zadłużenia miasta). Dlaczego nie poda się pan do dymisji w związku z całym szeregiem kompromitujących błędów jak np. splagiatowane logo, likwidacja bazaru na ul. Jurowieckiej (chociaż Galeria Jagielloni nie powstała do dziś), czy wprowadzenie obowiązku logowania karty miejskiej?

Dlaczego Białystok nie zrezygnował jak np. Olsztyn z projektu budowy rakotwórczej spalarni śmieci na terenie miasta co jest ekonomicznym i ekologicznym absurdem? Unia Europejska wymaga recyklingu i odzysku surowców a nie ich spalania, a mokre odpady biodegradowlane które powinny być kompostowane nie nadają się do palenia i zamiast produkować prąd i ciepło spalarnia będzie je zużywać, co jak widać na przykładzie jedynej działającej w Polsce spalarni śmieci w Warszawie spowoduje ok. 600% podwyżki za śmieci, i skierowanie 80% śmieci do innych tańszych i bardziej ekologicznych zakładów jak np. budowana sortownia i kompostowania odpadów w Studziankach koło Wasilkowa.
92% gmin w Polsce wybrało metodę opłat za odpady za osobę, średnia cena to 7 zł od osoby za odpady posegregowane i 13 zł od osoby na odpady nieposegregowane
metodą obliczania podatku śmieciowego od m2 jest najprostsza w porównaniu do innych metod:
od gospodarstwa domowego (brak definicji gospodarstwa domowego, planowane zniesienia obowiązku meldunkowego)
od osoby (planowane zniesienie obowiązku meldunkowego)
od m3 zużytej wody (wymuszałaby zaniżanie zużycia wody),
ponieważ metoda opłaty od m2 przekłada się na poziom zamożności płatnika (im większa powierzchnia, tym większa wartość nieruchomości) oraz potencjalną liczbę osób produkujących odpady.
Istotny jest też czynnik POlityczny: chęć utrudnienia POrównań do innych miast w POlsce ukrycia faktu że zaproPOnowane w Białymstoku opłaty za śmieci są jednymi z najwyższych w POlsce: Olsztyn zrezygnował z budowy rakotwórczej spalarni śmieci co widać po proponowanych cenach za odbiór odpadów - mają jedne z najniższych w Polsce 9,80 zł (przy segregacji odpadów) i 14,41 zł (jeśli śmieci będą trafiały do jednego kubła) od osoby. Dla porównania w Białymstoku proponowano dotychczas ceny za odbiór odpadów na osobę: 24 z (przy segregacji odpadów) i 36 zł (jeśli śmieci będą trafiały do jednego kubła) od osoby - 250% więcej niż w Olsztynie! Wynika to z faktu że koszt zbiórki i zagospodarowania ok. 100 tys. ton śmieci rocznie oszacowano na 60 mln zł
Tymczasem realne koszty zbiórki i zagospodarowania ok. 100 tys. ton śmieci wynoszą o POłowę mniej: 100 tys ton śmieci x 150-300 zł/za tonę=30 mln zł! (w miejskiej sPOłce Lech to ok. 250 zł/tonę+ 50 zł za transport a w innych lepszych zakładach na terenie województwa podlaskiego które mają wyższy ok. 40% poziom recykling -odzysku surowców nie jak miejska sPOłka Lech - zaledwie 2-5% te koszty to ok. 150 zł/tonę+ 20 zł za transport).
Widać więc że faktycznie mieszkańcy Białegostoku POwinni płacić za śmieci o POłowe mniej niż to proPOnuje PO.

Dlaczego Białystok przy zakupie autobusów miejskich wbrew wnioskom Stowarzyszenia Federacja Zielonych w Białymstoku z 2004 i 2007 r nie zakupił ekonomicznych i ekologicznych autobusów na o 50% tańszy gaz ziemny CNG co spowodowało stratę w wysokości ok. 90 mln zł = 14 mln zł rocznie (autobusy na CNG spełniają także surowsze normy emisji zanieczyszczeń i hałasu niż zakupione rakotwórcze autobusy diesla)

Wielokrotnie zwracaliśmy się o modernizację najbardziej zakorkowanego skrzyżowania przy ul. Piłsudskiego, Branickiego (tzw. Rondo Lussy) gdzuie brakuje nawet sygnalizacji świetlnej. Czy czuje się Pan winny faktowi że Pańskie zaniedbania doprowadziły do śmierci młodej dziewczyny potrąconej w tym miejscu na przejściu dla pieszych? Pomimo tego wbrew logice promuje Pan budowę przejść podziemnych pod innym skrzyżowaniem (ul. Piłsudskiego i ul. Sienkiewicza) chociaż akurat przejścia podziemne ze względu na to że stanowią utrudnienie dla pieszych, rowerzystów, matek z dziećmi, osób niepełnosprawnych oraz zagrożenie epidemiologiczne, przestępczością, wandalizmem, zaśmiecaniem są zamykane w np. Warszawie czy Poznaniu, a także przykłady z Białegostoku wskazują że są to miejsca brudne niebezpieczne, zasikane pomimo np. monitoringu (np. ul. Popiełuszki, tunel Fieldorfa-Nila, ul. Dąbrowskiego).
Wniosek o wyłączanie świetlnej sygnalizacji drogowej w godz. 22-6 (powszechne w innych miastach) ponieważ powoduje nieuzasadnione zatrzymywanie samochodów, wzrost hałasu, zanieczyszczeń, ryzyka wypadków.
[link widoczny dla zalogowanych] najbardziej zakorkowane miasta w Polsce Białystok na 4 miejscu:( 1. Wrocław i Kraków, 2. Warszawa i Poznań, 3. Łódź i Szczecin,4. Białystok, 5. Gdańsk i Rzeszów. Kto by pomyślał, że stolica województwa podlaskiego ma problemy z korkami. Średnia prędkość w grudniu zeszłego roku wyniosła 37 km/h. Źródło korkowo.pl
[link widoczny dla zalogowanych] Nie ma czego bronić. Zresztą żadne argumenty nie obronią źle zorganizowanej komunikacji w Białymstoku. Jeśli na ulicy długości 1 km jest 20 przejść ze światłami, którymi sterują tylko piesi to nic dziwnego. Nie ma szans wjeżdżając na skrzyżowanie, gdzie właśnie zapaliło się zielone światło, że jadąc 50 przejedziesz na zielonym następne skrzyżowanie, o kolejnych nie wspomnę. Są ulice gdzie na długości trzystu metrów trzeba zatrzymać się z piec razy. Na niektórych skrzyżowaniach są tak inteligentne światła, że zielone włącza się na kilka sekund i bez żółtego zapala się ponownie czerwone . I na tych inteligentnych skrzyżowaniach w nocy jak nikt nie jedzie czeka się kilka minut na zielone. Po drugie stan większości ulic jest taki że szybciej jak 30 nie da się jechać bez szkody dla samochodu. No może niech już tak zostanie bo aż się boję jak wejdzie zintegrowany system zarządzania ruchem, to 1 miejsce w Polsce murowane. No cóż zuch chłopcy.

Dlaczego miasto nie zrezygnuje z budowy hali widowiskowej na 5000 osób i w zamian nie wykona ruchomego zadaszenia stadionu co umożliwi stworzenie całorocznego miejsca na koncerty, wystawy, targi, spowoduje oszczędności, zmniejszy hałas oraz umożliwi racjonalniejsze wykorzystanie miejsc parkingowych?

Białystok jest bodajże jedynym miastem wojewódzkim posiadającym tylko jeden środek komunikacji miejskiej. Tymczasem np. Niemczech nawet ok. 100 tysięczne miasta posiadają oprócz autobusów linie tramwajowe. Sposób budowy i remontów dróg w Białymstoku powoduje nieustanne korki, co więcej w każdym mieście na świecie rozbudowa dróg zamiast zmniejszenia korków powoduje ich wzrost, wydłużenie czasu dojazdu, większą emisje hałasu i zanieczyszczeń. Przykładowo po przebudowie ul. Mazowieckiej i Legionowej czy Zielonogórskiej i Wrocławskiej przejazd tego samego odcinka zajmuje ok. 5 minut dłużej niż przed "modernizacją" ze względu na sygnalizację drogową.
Tymczasem kosztem budowy 1-5 km drogi rocznie można uruchomić kursy szynobusu na trasie kolei miejskiej np.
– Białystok Stadion (Kleosin, Politechnika itp.)
– -Nowe Miasto- Zielone Wzgórza stacja przesiadkowa przy pętli autobusów 21, 23, 25
– -Zielone Wzgórza stacja przesiadkowa przy „nowym” tunelu
– Dworzec PKP Białystok Główny/PKS (centrum przesiadkowe)
– skrzyżowanie ul. Poleska/Sitarska/Częstochowska
– Wiadukt przy rondzie ul. Poleska/Jurowiecka
– Węglówka/ wiadukt przy ul. Sienkiewicza/Wasilkowska/ Towarowa
– Dworzec PKP Białystok Fabryczny -ul Towarowa
– Włościańska/ Piasta (Pieczurki)
– ul. Ciołkowskiego
– ul. Baranowicka/ Szosa Baranowicka (Zaścianki)
i/lub w kierunku osiedla Białostoczek i Wasilkowa
Dla mieszkańców peryferiów jak Kleosin, Starosielce, Zaścianki mogloby to skrócić czas dojazdu do centrum autobusami o ile miejskie szynobusy kursowałyby co 15 – 30 minut.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 171
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 0:18, 21 Paź 2013    Temat postu:

Czemu wieśniak,oszus...i złodziej z Kapic woli zaścianek od metroPOlii?a przewodniczący komisji rewizyjnej Kobyliński z SLD kryje przekręty PO bo liczy na koalicję i stołek wiceprezydenta? Wynik referendum w sprawie MPEC (frekwencja 26%) świadczy o POwiększającej się POrażce PO i że PIS/SLD nie jest w stanie samodzielnie przejąć władzy! Wystarczyłoby jak doradzałem dodatkowe pytanie na kontrowersyjny temat np. likwidację straży wiejskiej, splagiatowane logo, klikanie w autobusach, kolej miejską w Białymstoku, podwyżki cen śmieci przez planowaną rakotwórczą spalarnię czy darmową komunikację miejska by frekwencja przekroczyła wymagane 30%

Władze Białegostoku lekceważą głos mieszkańców w najważniejszych sprawach np.

POdwyżki cen za śmieci, plany budowy na terenie miasta rakotwórczej spalarni śmieci (dalsze POdwyżki opłat o 600%) już dziś śmieci w Białymstoku o 200 % droższe niż w Warszawie! 92% gmin w Polsce wybrało metodę opłat za odpady za osobę, średnia cena to 7 zł od osoby za odpady posegregowane i 13 zł od osoby na odpady nieposegregowane.

splagiatowane gejhomologo,

likwidacja bazaru na Jurowieckiej,

odebranie prawa do zabierania głosu przez mieszkańców na sesjach rady miasta,

"obwodnica" przez miasto (zabraknie pieniędzy na jej coroczne remonty jak wiadukty zaczną się rozlatywać po 3 letniej gwarancji jak ten na ul. Dąbrowskiego),

afera z kampusem, brakiem odśnieżania itp itd

Narasta rekordowe zadłużenie miasta z POwodu nieudanych inwestycji np. deficytowy stadion który miał być gotowy na Euro 2012.

inne miasta jakoś lepiej wykorzystały szansę na środki z UE np. do Olsztyna (który zrezygnował ze spalarni śmieci i pieniędzy jak POliczył koszty jej eksploatacji=ropa wciąż drożeje) powrócą tramwaje gdy Białystok kupił rakotwórcze autobusy diesla zamiast na tańszy gaz CNG i zamęcza pasażerów klikaniem co ma stanowić chyba namiastkę metra:)?

Białystok jest bodajże jedynym miastem wojewódzkim posiadającym tylko jeden środek komunikacji miejskiej. Tymczasem np. Niemczech nawet ok. 100 tysięczne miasta posiadają oprócz autobusów linie tramwajowe czy miejską kolej!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 171
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:54, 20 Gru 2013    Temat postu:

Spalarni nie będzie tak samo jak lotniska, obietnicy (obwodnicy) Augustowa rozpoczętej, a potem rozbieranej itp. itd.

[link widoczny dla zalogowanych] spalar=NIE! =rak+ 600% +POdwyżki!
[link widoczny dla zalogowanych]

Tur=Tusk=olaski przez pół roku okrada mieszkańców, ale przestanie przed wyborami w przyszłym roku? Ceny śmieci w Białymstoku są obecnie o 200 % droższe niż w Warszawie! 92% gmin w Polsce wybrało metodę opłat za odpady za osobę, średnia cena to 7 zł od osoby za odpady posegregowane i 13 zł od osoby na odpady nieposegregowane. Np. Olsztyn zrezygnował z budowy rakotwórczej spalarni śmieci co widać po proponowanych cenach za odbiór odpadów - mają jedne z najniższych w Polsce 9,80 zł (przy segregacji odpadów) i 14,41 zł (bez segregacji) od osoby.

W Białymstoku koszt zbiórki i zagospodarowania ok. 100 tys. ton śmieci rocznie oszacowano na 60 mln zł. Tymczasem realne koszty zbiórki i zagospodarowania ok. 100 tys. ton śmieci wynoszą o POłowę mniej: 100 tys ton śmieci x 150-300 zł/za tonę=30 mln zł! (w miejskiej sPOłce Lech to ok. 250 zł/tonę+ 50 zł za transport a w innych lepszych zakładach na terenie województwa podlaskiego które mają wyższy ok. 40% poziom recykling -odzysku surowców nie jak miejska sPOłka Lech - zaledwie 2-5% te koszty to ok. 150 zł/tonę+ 20 zł za transport).

Widać więc że faktycznie mieszkańcy Białegostoku POwinni płacić za śmieci o POłowe mniej niż to proPOnuje PO.

Ponieważ prezynadęt Tadeusz Tur=Tusk=olaski, Urząd MIasta i spółka Lech nie radzi sobie z gospodarką odpadami na terenie Białegostoku (nie zapewniła m.in. pojemników do selektywnej zbiórki odpadów tzw. gniazd i nie utworzyła na terenie miasta ani jednego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (tylko jeden w Hryniewiczach), a przetarg na wywóz odpadów w którym wybrano jedynie MPO zakończyłby się zasypaniem miasta śmieciami należy wybrać inny podmiot do realizacji tego zadania. Zakład Spółki Lech w Hryniewiczach wybrany bez przetargu jako miejsce przetwarzania odpadów nie odzyskuje wymaganych 50% odpadów opakowaniowych (jedynie ok. 5%) i planuje rozbudowę wysypiska wbrew prawu na terenach podmokłych.

Dla porównania: przed tzw. "rewolucją śmieciową" opłata za wywóz śmieci z kontenera na odpady komunalne zmieszane oraz zestaw 3 pojemników do segregacji (na papier, szkło i plastik) z mieszkania 80,5 m2 na osiedlu Zielone Wzgórza przez wybraną przez Spółdzielnię Mieszkaniową Słoneczny Stok spółkę Czyścioch opłata wynosiła 32 zł miesięcznie (ok. 0,4 zł za m2).

Po wprowadzeniu tzw. " rewolucji śmieciowej" i przejęciu organizacji odbioru odpadów przez Prezydenta Białegostoku który zlecił to zadanie miejskiej spółce Lech (chociaż rozliczeniem i poborem opłat dalej zajmuje się Spółdzielnia Mieszkaniowa Słoneczny Stok) opłata za wywóz śmieci z kontenera na odpady komunalne zmieszane (brak zestawu 3 pojemników do segregacji (na papier, szkło i plastik) z tego samego mieszkania przez wybraną w przetargu tą samą co poprzednio spółkę Czyścioch opłata wynosi 45 zł miesięcznie (ok. 0,56 zł za m2) , co oznacza wzrost cen o 50%, pogorszenie standardu usługi i brak segregacji odpadów (co podobno było celem wprowadzenia zmian) = patologiczne łamanie prawa, mimo deklaracji i chęci mieszkańcy nie mogą segregować odpadów z powodu braku pojemników do segregacji odpadów (1000 tzw. gniazd - 1000 zestawów 3 pojemników na plastik, szkło i papier), a pomimo to pobierane są niższe opłaty, co powoduje straty w budżecie Urzędu Miasta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 171
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 1:52, 07 Sie 2014    Temat postu:

PO=dsumujmy działalność preznadęta Bi=ałegosotku Tur=Tusk=olaskiego:

Stracona szansa Białegostoku na status miasta metropolii Chociaż Białystok płaci ponosi koszty związku miast metropolii, do uzyskania statusu metropolii zabrakło 5 tys. zameldowanych mieszkańców - formalnie w Białymstoku jest zameldowanych 295 tys. osób choć zamieszkuje znacznie więcej. Metropolią może zostać miasto posiadające minimum 300 tys. mieszkańców, inne miasta zachęcają do zameldowania osób spoza miasta np. zniżkami w podatkach, studentów zniżkami biletów. Prezydenta Białegostoku Tadeusz Truskolaski nie miał na to czasu, opuścił nadzwyczajną sesję Rady Miasta zwołaną w tej sprawie bo wolał piątkowy wyjazd do Augustowa.

Działalność na szkodę Białegostoku i jego mieszkańców - m.in. powodu chciwości Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski nie zrezygnował z dodatkowej pensji wypłacanej przez Uniwersytet w Białymstoku. Na skutek tego brak mu czasu na sprawowanie funkcji prezydenta Białegostoku, jest niedostępny dla mieszkańców, pracowników urzędu, w godzinach pracy miewa zajęcia ze studentami. Ponadto jest to sprzeczne z prawem - prezydent i podlegli mu pracownicy urzędu nie mają prawa zajmować się sprawami np. Kampusu Uniwersytetu w Białymstoku, związanych z tym wywłaszczeń, wykupu budynków itd.

Arogancja zamiast służenia mieszkańcom miasta - splagiatowane gejhomologo (w)schodzący BI-ałystok, przygotowania do sprzedaży MPEC (groźba PO=dwyżek za ogrzewanie i wodę, utrudnianie informacji o referendum - brak obwieszczeń na przystankach komunikacji miejskiej), "klikanie" w autobusach pod groźbą kary (zamiast np. nagród w postaci rozlosowywania bezpłatnych biletów miesięcznych w konkursie dla "klikających"), przejścia podziemne utrudniające życie pieszym i rowerzystom, niepełnosprawnym, matkom z dziećmi, projekt budowy rakotwórczej spalarni śmieci z całego województwa na terenie miasta i ceny za śmieci droższe niż w Warszawie (zamiast np. segregacji odpadów przy składowisku odpadów dla Białegostoku w Hryniewiczach), zablokowanie projektu (darmowej dla mieszkańców) kolei miejskiej, "obwodnice" przez miasto zamiast prawdziwych poza miastem, nie wyłączanie sygnalizacji drogowej w godzinach 22-6, brak zgody na korzystanie taksówek z bus-pasów, ekrany akustyczne doprowadzające do bankructwa firm przez brak dojazdów i brak ekranów w miejscach gdzie są naprawdę potrzebne (np. Dom Pomocy Społecznej bo "staruszkowie i tak są przygłusi"), odebranie prawa do zabierania głosu przez mieszkańców na sesjach Rady Miasta

Oszukiwanie mieszkańców - prezydent PO=obiecywał zmiany i rozwój miasta, faktycznie kontynuował projekty PO=przednika: budowy dróg które rozlatują się po krótkim 3 letnim okresie gwarancji, zabetonowania centrum miasta i likwidacji polskiego handlu na rzecz nielegalnie wybudowanych zagranicznych hipermarketów. Służalczość wobec deweloperów którzy wsparli jego kampanię wyborczą skutkowała np. eksmisją kupców z Jurowieckiej i szeregiem skandali jak np. interesy z firmą Siemens znaną z korupcji i zaprojektowania komór gazowych w Oświęcimiu. Zmiany PO POprzedniku w urzędzie to zamiana nazw "wydziałów" na "departamenty" (koszty nowych tablic, pieczątek itp.). PO=zostali np. ci sami niekompetentni urzędnicy oskarżeni np. w sprawie niedziałającej oczyszczalni ścieków na wysypisku śmieci czy zatopienia po deszczu nowego tunelu.

Szokujące marnotrawstwo - wiele lokali miejskich także w centrum miast miesiącami stoi pustych przynosząc straty (np. dawny Dom Handlowy "Nowy" przy Ratuszu), służbowe auto prezydenta przez pół dnia roboczego jeździ "po mieście" 200-300 km w niewiadomym celu, zagraniczne wyjazdy na koszt podatników bez istotnych efektów dla miasta, rzekomo "bezpłatne" rowery miejskie z firmy kupującej zegarki dla byłego ministra Nowaka w przeliczeniu na 1 sztukę = 15 tys. zł (podobny rower z hipermarketu = 200 zł), rekordowe zasłużenie - faktyczne bankructwo Białegostoku ukrywane w miejskich spółkach (stadion miał być gotowy na Euro 2012, koszty wzrosły ze 120 mln zł do 250 mln zł, dach grozi zawaleniem, rakotwórcza spalarnia śmieci (a przede wszystkim pieniędzy) - zamiast zyskownego recyklingu wymaganego przez UE - koszt budowy 600 mln - 1 mld ukryty przez brak zakupu w przetargu najważniejszych elementów pieca, absurdalne koszty eksploatacji (niepalne miejskie śmieci komunalne wymagają kompostowania) sPOwodują POdwyżki cen śmieci o 600%.

Zaściankowość Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski twierdzi że "jest dumny z bycia wieśniakiem". Chodzi o PO=chodzenie czy styl bycia, zachowania i myślenia? W liczącym 400 tys. mieszkańców Tallinie - stolicy Estonii bezpłatna dla mieszkańców komunikacji zbiorowa (kolej miejska tramwaje, autobusy kosztują rocznie 50 mln zł). W liczącym 300 tys. mieszkańców Białymstoku płatna dla mieszkańców komunikacja (tylko autobusy) kosztuje 2,5 x więcej = 130 mln zł, czyżby kradnący paliwo blokowali tańsze rozwiązania jak autobusy na gaz ziemny (np. Radom, Rzeszów) czy kolej miejską. Mamy już tory, klimatyzowane szynobusy z WC kupione ze środków UE, przystanki na terenie miasta - czas przejazdu pomiędzy Starosielcami, Dworcami PKP/PKS - centrum miasta, Kleosinem, TBS, Fastami, Zaściankami, Białostoczkiem skraca się np. z 30 minut autobusem do 10 minut miejskim pociągiem).

W związku z brakiem informacji na pisemne i e-mailowe wnioski o bezpłatna informację publiczną w ustawowym terminie 14 dni np. o terminach i miejscach konferencji prasowych prezydenta Białegostoku na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej jako kolejnym przykładzie arogancji, chamstwa i łamania prawa proszę o podanie się do dymisji prezydenta Białegostoku na podstawie Art. 23 Ustawy o dostępie do informacji publicznej. "Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."


Czemu Tur=Tusk=olaski = wieśniak,oszus...i złodziej z Kapic woli zaścianek od metroPOlii? a przewodniczący komisji rewizyjnej Kobyliński z SLD kryje przekręty PO bo liczy na koalicję i stołek wiceprezydenta? Wynik referendum w sprawie MPEC (frekwencja 26%) świadczy o POwiększającej się POrażce PO i że PIS/SLD nie jest w stanie samodzielnie przejąć władzy! Wystarczyłoby jak doradzałem dodatkowe pytanie na kontrowersyjny temat np. likwidację straży wiejskiej, splagiatowane logo, klikanie w autobusach, kolej miejską w Białymstoku, podwyżki cen śmieci przez planowaną rakotwórczą spalarnię czy darmową komunikację miejska by frekwencja przekroczyła wymagane 30%

Władze Białegostoku lekceważą głos mieszkańców w najważniejszych sprawach np.

POdwyżki cen za śmieci, plany budowy na terenie miasta rakotwórczej spalarni śmieci (dalsze POdwyżki opłat o 600%) już dziś śmieci w Białymstoku o 200 % droższe niż w Warszawie! 92% gmin w Polsce wybrało metodę opłat za odpady za osobę, średnia cena to 7 zł od osoby za odpady posegregowane i 13 zł od osoby na odpady nieposegregowane.

splagiatowane gejhomologo,

likwidacja bazaru na Jurowieckiej,

odebranie prawa do zabierania głosu przez mieszkańców na sesjach rady miasta,

"obwodnica" przez miasto (zabraknie pieniędzy na jej coroczne remonty jak wiadukty zaczną się rozlatywać po 3 letniej gwarancji jak ten na ul. Dąbrowskiego),

afera z kampusem, brakiem odśnieżania itp itd

Narasta rekordowe zadłużenie miasta z POwodu nieudanych inwestycji np. deficytowy stadion który miał być gotowy na Euro 2012.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.bstok.fora.pl Strona Główna -> Białystok: Referendum w sprawie odwołania TUR=TUSK=olaskiego za wyborcze oszustwa, skompromitowane Logo, POdwyżki, zadłużenie, absurdalne inwestycje? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group, modified by MAR
Inheritance free theme by spleen & Programosy

Regulamin