Forum www.bstok.fora.pl Strona Główna

15.05.2012r.(wtorek)godz.16.30 Komisja Rewizyjna RM Białegos

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.bstok.fora.pl Strona Główna -> IMPREZY WYDARZENIA ZAPROSZENIA AKCJE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 171
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:30, 14 Maj 2012    Temat postu: 15.05.2012r.(wtorek)godz.16.30 Komisja Rewizyjna RM Białegos

15.05.2012r.(wtorek)godz.16.30 Komisja Rewizyjna RM Białegostoku- oszustwa,przekręty,złodziejstwo,korupcja prezydenta Białegostoku T.Tur=Tusk=olaskiego ujawnione przez Stowarzyszenie Federacja Zielonych w Białymstoku

[link widoczny dla zalogowanych]

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Białegostoku odbędzie się 15 maja 2012 r. o godz. 16.30 w sali 10 Urzędu Miejskiego, ul. Słonimska 1.

W załączeniu porządek obrad Komisji
[link widoczny dla zalogowanych]

Koszty przyłączenia Zawad i Dojlid Górnych do Gminy Białystok
Kryteria dzierżawy powierzchni na budynkach Gminy Białystok
Rozpatrzenie pism Stowarzyszenia Federacja Zielonych w Białymstoku

Stowarzyszenie Federacja Zielonych w Białymstoku od 1996 r. działa na rzecz Białegostoku, poprawy jakości życia i zdrowia mieszkańców poprzez np. utworzenie deptaka na ul. Lipowej, rozwój sieci dróg rowerowych o znaczeniu komunikacyjnym a nie tylko rekreacyjnym w tym w centrum miasta w celu zmniejszenia liczby wypadków z udziałem rowerzystów, zamiana spalania węgla na rzecz biomasy w Elektrociepłowni Białystok (zmniejszenie ilości zanieczyszczeń), zagospodarowanie terenów zielonych (np. Galeria Biała).

Pisma Stowarzyszenia Federacja Zielonych w Białymstoku dotyczą

m.in. braku udzielania bezpłatnej informacji publicznej na wnioski Stowarzyszenia niezwłocznie lub w terminie do 14 dni oraz oszustw, naruszenia prawa, przekrętów, złodziejstwa i korupcji prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego którego autorytarny styl rządzenia, program i osiągnięcia przypominają nieudolną wersję propagandy sukcesu epoki Gierka realizowany 40 lat za późno (stadion+kilka dróg), a bezsensowne inwestycje doprowadzają do bankructwa miasto (np. spalarnia śmieci o wartości ponad 600 mln złotych przerzucona do spółki miejskiej Lech by nie przekroczyć progów zadłużenia miasta).

Inne przykłady to

Splagiatowane logo Wschodzący Białystok- przyjęte wbrew woli mieszkańców z powodu ostentacyjnego opuszczenia dyskusji podczas konsultacji społecznych przez prezydenta Białegostoku.

Wprowadzenie obowiązku logowania karty miejskiej - dlaczego prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski nie zrezygnuje ze służbowego auta opłacanego z naszych podatków i nie korzysta z komunikacji miejskiej by np. promować klikanie kartą miejską przy wsiadaniu i wysiadaniu oraz wysłuchać opinii pasażerów na ten temat? Podobnie jak sam korzystał w gabinecie z klimatyzacji odmawiając jej przez długi czas pasażerom miejskich autobusów co wydaje się być przejawem hipokryzji?
przeprowadzenia kontroli przez stowarzyszenie działalności Urzędu Miasta
Brak zakupu autobusów napędzanych ekologicznym gazem ziemnym CNG o 50% tańszy gaz ziemny CNG co spowodowało stratę w wysokości ok. 90 mln zł = 14 mln zł rocznie (autobusy na CNG spełniają także surowsze normy emisji zanieczyszczeń i hałasu niż zakupione rakotwórcze autobusy diesla)

Plan budowy spalarni śmieci zamiast ich recyklingu wymaganego przez UE co oznacza 600% POdwyżki, epidemię raka i zatrucie ujęcia wody pitnej dla miasta. Np. Olsztyn zrezygnował z budowy spalarni, podobnie jak Warszawa gdzie do spalarni trafia niewielki procent odpadów (w Białymstoku do spalarni miałoby trafiać 95% odpadów w tym w 50% odpady z okolicznych gmin, które byłyby spalane bez skutecznej segregacji).

Wstrzymana budową stadionu (opóźnienie co najmniej 12 miesięcy i strata 250 mln zł) bez całkowitego zadaszenia jak np. Stadion Narodowy w Warszawie zamiast hali widowiskowej - dlaczego miasto nie zrezygnuje z budowy hali widowiskowej na 5000 osób i w zamian nie wykona ruchomego zadaszenia stadionu co umożliwi stworzenie całorocznego miejsca na koncerty, wystawy, targi, spowoduje oszczędności, zmniejszy hałas oraz umożliwi racjonalniejsze wykorzystanie miejsc parkingowych?

Dlaczego prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski będąc jednocześnie pracownikiem Uniwersytetu w Białymstoku nie wyłączył wbrew prawu siebie i Urzędu Miasta w Białymstoku z wszystkich postępowań dotyczących Kampusu Uniwersytetu w Białymstoku np. zmiany/uchwalenia planu, wywłaszczeń itp.

Dlaczego przy przebudowie szeregu ulic jak np. ul. Sienkiewicza, Wasilkowskiej, Częstochowskiej, Antoniukowskiej, Legionowej, Rynek Kościuszki Mickiewicza itd. i innych budowach, modernizacjach, remontach ulic nie utworzono odcinków dróg rowerowych ze względów bezpieczeństwa, ekonomii i ochrony środowiska?

Dlaczego przy szeregu inwestycji w Białymstoku (np. hipermarkety, drogi) rażąco naruszano prawo poprzez np. brak wymaganych obwieszczeń w celu uniknięcia konsultacji społecznych, uwag i wniosków mieszkańców oraz zasady zwykłej logiki i zdrowego rozsądku (np. zamknięcie przejazdu kolejowego łączącego ul. Białostoczek ze Świętokrzyską wobec projektów budowy wiaduktu/tunelu pomiędzy ul. Sitarską i Świętokrzyską.

Czy prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski będąc jednocześnie pracownikiem Uniwersytetu w Białymstoku przekazując dotacje dla Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku nie narusza prawa ze względu na konieczność wyłączenia Urzędu Miasta w Białymstoku z tej sprawy?

Brak modernizacji najbardziej zakorkowanego skrzyżowania przy ul. Piłsudskiego, Branickiego (tzw. Rondo Lussy) gdzuie brakuje nawet sygnalizacji świetlnej. Te zaniedbania doprowadziły do śmierci młodej dziewczyny potrąconej w tym miejscu na przejściu dla pieszych. Pomimo tego wbrew logice promuje się budowę przejść podziemnych pod innym skrzyżowaniem (ul. Piłsudskiego i ul. Sienkiewicza) chociaż akurat przejścia podziemne ze względu na to że stanowią utrudnienie dla pieszych, rowerzystów, matek z dziećmi, osób niepełnosprawnych oraz zagrożenie epidemiologiczne, przestępczością, wandalizmem, zaśmiecaniem są zamykane w np. Warszawie czy Poznaniu, a także przykłady z Białegostoku wskazują że są to miejsca brudne niebezpieczne, zasikane pomimo np. monitoringu (np. ul. Popiełuszki, tunel Fieldorfa-Nila, ul. Dąbrowskiego).

Likwidacja bazaru na ul. Jurowieckiej (chociaż Galeria Jagielloni nie powstała do dziś) - eksmitowani kupcy co miesiąc płacili miastu 47 000 zł opłat, przez 4 lata miasto straciło na pustym placu na Jurowieckiej tylko z braku opłat od kupców już ponad 2 mln złotych. Skoro za Plac Inwalidów w przetargu zapłacono ponad 60 mln zł, Jagiellonia za 4 x większy plac obok powinna zapłacić co najmniej 4 x 60 mln zl = 240 mln zł czyli miasto straciło ponad 200 mln zł. Do tego zabudowa terenów zielonych i przewietrzających wzdłuż rzeki Białej jest sprzeczna z prawem, tym bardziej że obok znajdują się tereny nadającej się lepiej na budowę centrów handlowych i rewitalizację (zajezdnia PKS, KZK, róg ulic Sienkiewicza i Jurowieckiej).

Festiwal Pozytywne Wibracje: - zdaniem Stowarzyszenia wybór wykonawcy tego typu imprezy powinien odbyć się w drodze otwartego konkursu, przykładowo za kwotę 2 mln zł organizowany jest DARMOWY dla widzów (800 tys. osób) Przystanek Woodstock z prawdziwymi gwiazdami, np. Prodigy, transmisjami w TV, portalach internetowych a festiwal Pozytywne Wibracje to kiepska komercyjna biletowana imprezę dla 1000 osób (bilety od 45 do 500 zł).
Lepiej byłoby za te kwotę organizować codziennie koncerty przy Ratuszu w miesiącach np. maj-październik, lub dofinansować brakującą kwotą 150 000 zł festiwal Basowiszcza i zorganizować go w Białymstoku na terenach tzw. Węglówki
Białostocki Ośrodek Kultury powinien wystawić scenę przy Ratuszu i codziennie dawać możliwości koncertów lokalnych zespołów które chętnie pokażą się nawet za darmo!
Charakterystyczne, że dotychczas istniejące placówki kultury mają charakter zamknięty dla lokalnych inicjatywa twórców, zespołów, są nastawione na komercyjny zysk lub "profesjonalne: pozyskiwanie dotacji od lokalnych władz, posiadając horrendalne koszty utrzymania poprzez koszty utrzymywania lokali, wynagrodzenia z narzutami personelu (w tym niemerytorycznego jak stróże, sprzątaczki, administracja, księgowość). Np. Białostocki Ośrodek Kultury organizujący za 1 mln 200 tys. zł kilkudniowe obchody "Dni Miasta" z koncertem kilku tzw. "gwiazd" nie może poradzić sobie z wystawieniem sceny na pustym w wakacje miejskim deptaku na czas letnich wakacyjnych popołudni wiejących nudą i udostępnieniu sceny i nagłośnienia na darmowe koncerty lokalnych twórców i zespołów, wystawy, pokazy filmów, dyskusje, spotkania z ciekawymi ludźmi, debaty, degustacje, warsztaty, szkolenia, próby związane ze sztuka, muzyką, literaturą, teatrem by miasto w wakacje nie świeciło pustkami i by tacy lokalni twórcy/ zespoły mogły zaprezentować swoją twórczość. Dlaczego wbrew prawu uniemożliwiono udział przedstawiciela Stowarzyszenia w negocjacjach z organizatorem?

Odmowa patronatu i pomocy w organizacji zbiórki i koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2012 r. w Białymstoku - czy spowodowane było to faktem że organizatorzy ujawnili nieprawidłowości finansowe wobec Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2011 r. w podległym Urzędowi Miasta Białostockim Ośrodku Kultury?

Dlaczego podczas kolejnych imprez Sylwester Miejski organizowanych przez Urząd Miasta w Białymstoku i Białostocki Ośrodek Kultury naruszane są przepisy prawa dotyczące np. obecności alkoholu wśród uczestników i na terenie imprezy masowej, środków pirotechnicznych - kiedy i kto poniesie za to konsekwencje , kary i zwolnienia dyscyplinarne?

Kradzież przez straż miejską 2 przyczep rowerowych z informacjami o oszustwach prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego podczas wyborów [link widoczny dla zalogowanych]

Banery wyborcze prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego podczas wyborów umieszczane na terenie miasta z naruszeniem prawa po zaniżonych kosztach stanowiących formę łapówki.

Próba likwidacji Stowarzyszenia Federacja Zielonych na podstawie zfałszowanych dokumentów z zemsty za fakt ujawniania przekrętów prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.bstok.fora.pl Strona Główna -> IMPREZY WYDARZENIA ZAPROSZENIA AKCJE Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group, modified by MAR
Inheritance free theme by spleen & Programosy

Regulamin